ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU
İNSANLIĞIN EN ESKİ ANITI ''GÖBEKLİTEPE'' Gezilecek Yerler: GAZİANTEP - ŞANLIURFA - HALFETİ - GÖBEKLİTEPE Gün : 2 GECE 3 GÜN Ulaşım : TÜRK HAVAYOLLLARI Konaklama : 4 YILDIZLI OTELLERDE Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU Hakkında Genel Bilgiler

ERHAN ALTUNAY KİMDİR?

İstanbul doğumlu olan Erhan Altunay, Orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş ve Marmara Üniversitesi’nde, İngilizce İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, Manderbrot Kümesi, Quantum Fiziği ve Fraktal Geometri üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir.

Altunay; mitoloji, psikoloji ve sembolizm üzerine uzun yıllar detaylı çalışmalarda bulunmuş ve tarot sembolizmi, mitoloji, kuantum ve Latin Dili üzerine pek çok eğitim vermiştir. Kadim sembolizm ile kişisel gelişim konularını birleştirerek oluşturduğu çeşitli formatlardaki eğitimlerine devam etmektedir.

Erhan Altunay bunların yanı sıra radyo ve TV için programlar hazırlayıp sunmakta; Andanta, Jazz Dergisi gibi yayınlarla birlikte hermetics.org, derki.com gibi elektronik sitelere de yazmayı sürdürmektedir.

Paganizm üzerine yayın aşamasında bir kitabı bulunan Erhan Altunay, halen farklı kitap projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - GAZİANTEP - ŞANLIURFA

Turumuzun ilk günü 05.00’da Atatürk Havalimanı iç hatlar Gidiş Terminali  kontuarında buluşma. Türk Havayolları  Tarifeli uçağı ile saat 06.15’de Gaziantep’e uçuş (1 saat 35 dakikalık uçuş) 08:05’te Gaziantep’e varış. Havalimanında karşılama sonrasında Otobüsümüze binip şehir merkezine hareket.İlk olarak Zeugma Müzesi ile başlıyoruz. Zeugma müzesi sonrasında sırasıyla Şeyh Fethullah Camisini ve avlusundaki şehitliği geziyoruz. Restore edilen tarihi Gaziantep sokakları, Tarihi Antep evini ziyaret ardından Gaziantep Mevlevihane’sine hareket. Burada orijinal el yazması Kuranı Kerimleri, Mevlevi derviş figürlerini görüyoruz. Tütün Hanına geçiyor, isteyen ile otantik ortamda bir çay molası veriyoruz. Bakırçılar çarşısı, Şire hanı,Hz. Yuşa Peygamber’in türbesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği yerde buluşma ve ardından Gaziantep Kalesine gidiyoruz Antep kalesi ve içinde bulunan Panaroma müzesi gezildikten sonra Şirvani Camii ziyaret , Atatürk’ün Gaziantep halkına konuşma yaptığı yerin incelenmesi ardından Kale altında 16.00 ‘da otobüsümüze binip Birecik’e hareket (Gaziantep-Birecik arası 65 km 1 saat ) burada 20 dakika ihtiyaç molası sonrasında Halfeti’ye hareket.

(Birecik-Halfeti arası 40 km 45 dakika )

Halfeti’de Fırat Nehri üzerinde Tekne gezisi yapıyor ve Şanlıurfa Merkez’e hareket ediyoruz.

(Halfeti-Şanlıurfa arası 125 km 2 saat )

Günün yorgunluğunu atmak için otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Balıkgöl kenarındaki otelimizde.Yemeğin bitiminde Yazarımızın eşliğinde seminerimiz gerçekleşiyor.


2. Gün: ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası

turumuzun en ilgi çekici yeri olan ve insanlığın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere`de bulunan Stonehenge`den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.

Yazarımızın özel anlatımlarıyla Göbeklitepe ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.Göbeklitepe ziyareti sonrası Şanlıurfa merkezine geri dönüyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yeri ziyaret edip Tarihi bir Konak olan Yıldız konuk evinde sıra gecesi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyor ve yemek sonrası otelimize yerleşiyoruz.


3. Gün: ŞANLIURFA - İSTANBUL

08.00-09.00 açık büfe sabah kahvaltısı sonra 09.00’da otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ilk olarak Hz. Eyüp Peygamberin 16 yıl boyunca çile çektiği makamı ziyaret ediyor ve buradan Harran’a geçiyor (Urfa–Harran arası 60 km 45 dakida) ilk önce Harrani Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyor sonrası Harran üniversitesi kalıntılarını gördükten sonra Tarihi Harran evlerinde vereceğimiz çay molası ardında Urfa’ya geri dönüş. Yemek molası sonrasında Şanlıurfa ziyaretlerimize başlıyoruz. Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Mevlidi Halil Camisi, Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşıları gezilebilecek. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Serbest zamanda alışveriş yapabilir ve Urfa sokaklarını keşfedebilirsiniz.Serbest zaman bitimi rehberimizin belirleyeceği yerde buluşma. 18.30’da Havaalanına hareket. 19.00’da Havaalanında olma Türk Havayolları tarifeli uçağı ile İstanbul Atatürk havaalanına saat 20.00’da uçuş (2 saat 15 dakikalık uçuş) 22.15’te Atatürk Havaalanına varış.


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x