EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL Gezilecek Yerler: Selanik - Manastır - Üsküp - Sofya Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsler İle Konaklama : 4 Yıldızlı Otellerde Vize :

Yunansistan için Shengen vizesi gerekmektedir.

Telefon : 0212 236 5850
490.00 € / Kişi Başı

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR Hakkında Genel Bilgiler

EROL MÜTERCİMLER KİMDİR?

Erol Mütercimler, 1954 yılında Kars’da doğmuştur. Babası köy enstitüsü öğretmenidir. Çok çeşitli kentlerde dolaştıktan sonra babası İstanbul’a tayin edildi. İstanbul’da büyüyüp tüm okulları İstanbul’da okumuştur. İstanbul Gazi Osman Paşa Plevne Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde “Çok Kültürlülük” konusundaki doktora alan çalışmasını tamamladı. 1978 yılında Deniz Kuvvetleri’ne teğmen olarak katıldı. 12 Eylül 1980’te Deniz Kuvvetleri’nde teğmendi. Deniz Astsubay Okulu’nda 16 yıl fizik öğretmenliği yaptı. Binbaşıyken ordudan ayrıldı. Beşiktaş Deniz Müzesi Müdürlüğü yaptı ve daha sonra Avustralya’ya gitti. Avustralya’daki SBS devlet radyosunda programcılık yaptı. Ayrıca ‘Avustralya News’ isimli bir gazetede köşe yazarlığı yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. TRT Radyosu ve çeşitli TV kanallarında programcı ve yönetici olarak çalıştı. Belgeseller hazırladı. 60’ın üstünde kısa radyo oyunu yazdı. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Strateji ve Devrim Tarihi dersleri verdi.

Habertürk kanalında "Aynanın Arkası" adlı haber programını yaptı. STAM Stratejik Araştırmalar Merkezi ve TGAV Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı Genel Koordinatörlüğü yaptı. Cem TV’de "Aynanın Arkası" ve "Komplo Teorileri" adlı haber programlarını yaptı.
2007 yılında “Suna” adlı sinema filminde Türkan Şoray ile birlikte oynadı.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - SELANİK ( Yunanistan )
28 EKİM 2021
 
Kadıköy: 20:30 Evlendirme Dairesi Önü
Mecidiyeköy : 21:00 Trump Tower Önü 
Bakırköy: 21:30 İncirli Ömür Plaza Önü
 
Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. 

2. Gün: SELANİK ( Yunanistan )

29 EKİM 2021 ( CUMHURİYET BAYRAMI )

Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala önlerinden geçerken bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası. Mola sonrası Atatürk’ün Dayısının çiftliğinin bulunduğu Langaza yakınlarından geçiyoruz. Yazarımız Atamızın burada yaşadığı günlerden bahsedecek.

Ardından Selanik şehrine hareket ediyoruz. Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. 
Cumhuriyet Bayramı özel programına katılıyoruz. Cumhuriyet Bayramını Erol Hocamızın özel anlatımları eşliğinde kutluyoruz. 
Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Atamızın İlkokulu okuduğu okulun önünden geçeceğiz. Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından öğle yemeği ve Büyülü Selanik sokaklarını keşfetmek için serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz. Saat 20.00'de otelimizin lobisinde toplanıp Selanik şehir merkezine varış ve ilk durağımız Atatürk’ün de bir zamanlar uğrak yeri olan Kafadarya restoranının önünden geçerek yemek yiyeceğimiz Restorana varacağız. Yemeğin bitiminde tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama Selanik’te ki otelde.


3. Gün: MANASTIR / ÜSKÜP( Kuzey Makedonya )

30 EKİM 2021

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp, Makedonya sınırına hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrasında Manastır’a varıyoruz.
Manastır’a varışımızla Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede Erol Hocamızın eşliğinde özel anlatım. 1 saat sürecek ve Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası öğle yemeğimizi alacağımız restoranta varıyoruz.Yemeğin bitiminde Manastır şehir turu . Şehir turumuz sırasında Atamızın okul yıllarında arkadaşlarıyla bolca vakit geçirdiği sokaklarda yürüyeceğiz.Bir dönem herkes tarafından ilgiyle izlenen Elveda Rumeli dizisinin çekim yapıldığı yerleri göreceğiz.Serbest zaman ve sonrasında Üsküp’e harekette ilk durağımız Kalkandelen ve Alaca Camii.Alaca camii ziyareti ve küçük bir mola sonrası camileri, hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki mirasızımızın günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Ülkemize yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü ve Yahya Kemal’in “Kaybolan Şehri” Üsküp’e varış. İlk durağımız Üsküp Şehrinin kaleden temaşası, Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve Postane binasının görülmesi. Ardından Türk Çarşısı gezisi yapılacaktır. Gezimiz sonrası Akşam yemeği molası ardından Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü üzerinden geçerek İskender Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Geceleme otelimizde.


4. Gün: SOFYA (Bulgaristan) – İSTANBUL

31 EKİM 2021

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılarak Bulgaristan’a hareket ediyoruz.
Başkent Sofya’ya varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Yazarımız Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek. Gezimiz sonrası serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve öğle yemeği molası. Yemek sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
3 Gece 4 Gün 28.10.2021
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
490.00 Kişi Başı

CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x