ERHAN ALTUNAY İLE NİKOLA TESLA'NIN İZİNDE BELGRAD TURU
 • kişi/gece 0.00
 • Konaklama 4 Yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
 • Gezilecek Yerler Belgrad - Novisad
 • Kalkış Atatürk Havalimanı
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

ERHAN ALTUNAY İLE NİKOLA TESLA'NIN İZİNDE BELGRAD TURU Hakkında Genel Bilgiler

İstanbul doğumludur. Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Nükleer Enerji Mühendisliği okumuş, konuyu öğrendikten Marmara Üniversitesi’nde İşletme master’ı yapmıştır.Yıllarca TRT Radyo-3'te Aykut Sporel, Sezen Cumhur Önal, Engin Arman, Faruk Yener gibi ustaları hayranlıkla dinledikten sonra, radyoculuk ile Yapı Radyo’da tanışmış olup orada dört yıla yakın bir süre “Vanilya ve Çikolata” , “...Ve Jazz” gibi jazz programları ile “Troubadour” ve “Barocco” gibi klasik müzik programları ve “Kleopatra’nın Burnu” gibi mitoloji programları hazırlamıştır. Yapı Radyo’nın yayın hayatına veda etmesi ile Troubadour programını Açık Radyo’ya, Vanilya ve Çikolata’yı da Radyo 92nokta3’e taşımıştır. Daha sonra Radyo Kozmos’ta Troubadour’u ve Vanilya ve Çikolata’yı devam ettirmiş, Alem FM’de de “Deniz ve Mehtap” isimli bir program yapmıştır.

Ayasofya'nın Gizli Tarihi,Paganizm,Masalcı,Kadim Cadılık Öğretisi yazdığı kitaplardan bir kaçıdır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– BELGRAD

         Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Belgrad kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanındaki bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 1,5 saatlik bir uçuşla varış noktamız Belgrad. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Belgrad şehir gezisi başlıyor. Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazereviç Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için mola veriyoruz. (Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Nikola Tesla Restaurant’taki yemeğimize katılabilirler.) Yemeğin bitiminde NikolaTesla Müzesine gidiyoruz. Yaşadığı dönemde hakkı verilmemiş olan bu bilim adamını, neler yaptığını ve icatlarını demolar ile görme şansını bulacağınız nefis bir müze turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Sırp gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)


2. Gün: BELGRAD ( Karlofça- Novi Sad )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Karlofça-Novi Sad turumuza katılabilirler.(60 EURO)Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Antlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Antlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden görünen muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitiminde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


3. Gün: BELGRAD ( Zemun-Avala Kulesi-Tito’nun Mezarı )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman.
İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Zemun-Avala Kulesi-Tito'nun Mezarı turumuza katılabilirler. Bu turumuz sırasında ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında kenti tanıyacaksınız. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz. 203 metre yükseklikte tabanı eşkenar üçgen şeklinde "üçayak" üzerinde planlanan kule için "Sırp tripodu" da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan birkaç kuleden bir tanesidir. Buradaki gezimizin bitimiyle 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığı’na seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberlerimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul’a uçuş ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Atlas Global Havayolları ile ekonomi sınıfı Belgrad gidiş – dönüş uçak bileti ve alan vergileri,
Belgrad’da 2 gece 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklama
Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
Şehir konaklama vergisi ve sigortası
Panoramik Belgrad gezisi,
Nikola Tesla Müzesi Giriş Ücreti
Erhan Altunay’ın Özel anlatımları
Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Yurtdışı çıkış harcı
Öğle ve akşam yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  Sırbistan için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.
  Tur programında ve menüde gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.
  Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Sırbistan için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

  Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

  Tur programında ve menüde gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.

  Acentemiz, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  ERHAN ALTUNAY İLE NİKOLA TESLA'NIN İZİNDE BELGRAD TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  SİNAN YAĞMUR İLE G.ANTEP-Ş.URFA-MARDİN TURU
  2 GECE 3 GÜN 02.02.2018
  SİNAN YAĞMUR İLE G.ANTEP-Ş.URFA-MARDİN TURU
  1149.00 TL Kişi Başı

  Pegasus Havayolları ile Şubat 2018'de 4* ve 5* Otel Konaklaması

  Satın Al
   SİNAN AKYÜZ İLE BOSNA HERSEK TURU
  2 GECE 3 GÜN 06.04.2018
  SİNAN AKYÜZ İLE BOSNA HERSEK TURU
  425.00 Kişi Başı

  Pegasus Havayolları İle Nisan 2018-Mayıs 2018 Arası 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması

  Satın Al
  2018 ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  3 Gece 4 Gün 20.04.2018
  2018 ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK'ÜN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  299.00 Kişi Başı

  Lüks Otobüs İle Nisan 2018-Ekim 2018 Arası 4* Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

  Satın Al
  ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE 2018 NAZIM'IN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  2 Gece 3 Gün 20.04.2018
  ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE 2018 NAZIM'IN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  249.00 Kişi Başı

  Lüks Otobüs İle Nisan 2018-Ekim 2018 Arası 4* Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

  Satın Al
  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x