ERHAN ALTUNAY İLE NİKOLA TESLA`NIN İZİNDE BELGRAD TURU
BELGRAD'DA MASALSI BİR YOLCULUK. Gezilecek Yerler: Belgrad - Novisad - Karlofça Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları ile Konaklama : 4 Yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama Vize :

Sırbistan için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

ERHAN ALTUNAY İLE NİKOLA TESLA`NIN İZİNDE BELGRAD TURU Hakkında Genel Bilgiler

ERHAN ALTUNAY KİMDİR?

İstanbul doğumludur. Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Nükleer Enerji Mühendisliği okumuş, konuyu öğrendikten Marmara Üniversitesi’nde İşletme master’ı yapmıştır.Yıllarca TRT Radyo-3'te Aykut Sporel, Sezen Cumhur Önal, Engin Arman, Faruk Yener gibi ustaları hayranlıkla dinledikten sonra, radyoculuk ile Yapı Radyo’da tanışmış olup orada dört yıla yakın bir süre “Vanilya ve Çikolata” , “...Ve Jazz” gibi jazz programları ile “Troubadour” ve “Barocco” gibi klasik müzik programları ve “Kleopatra’nın Burnu” gibi mitoloji programları hazırlamıştır. Yapı Radyo’nın yayın hayatına veda etmesi ile Troubadour programını Açık Radyo’ya, Vanilya ve Çikolata’yı da Radyo 92nokta3’e taşımıştır. Daha sonra Radyo Kozmos’ta Troubadour’u ve Vanilya ve Çikolata’yı devam ettirmiş, Alem FM’de de “Deniz ve Mehtap” isimli bir program yapmıştır.

Ayasofya'nın Gizli Tarihi,Paganizm,Masalcı,Kadim Cadılık Öğretisi yazdığı kitaplardan bir kaçıdır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- BELGRAD

         Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Belgrad kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanındaki bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 1,5 saatlik bir uçuşla varış noktamız Belgrad. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Belgrad şehir gezisi başlıyor. Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazereviç Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için mola veriyoruz. (Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Nikola Tesla Restaurant’taki yemeğimize katılabilirler.) Yemeğin bitiminde NikolaTesla Müzesine gidiyoruz. Yaşadığı dönemde hakkı verilmemiş olan bu bilim adamını, neler yaptığını ve icatlarını demolar ile görme şansını bulacağınız nefis bir müze turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Sırp gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)


2. Gün: BELGRAD ( Karlofça- Novi Sad )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Karlofça-Novi Sad turumuza katılabilirler.(60 EURO)

Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Antlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Antlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden görünen muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitiminde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


3. Gün: BELGRAD ( Zemun-Avala Kulesi-Tito`nun Mezarı )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman.


İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Zemun-Avala Kulesi-Tito'nun Mezarı turumuza katılabilirler. (50 Euro )

Bu turumuz sırasında ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında kenti tanıyacaksınız. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz. 203 metre yükseklikte tabanı eşkenar üçgen şeklinde "üçayak" üzerinde planlanan kule için "Sırp tripodu" da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan birkaç kuleden bir tanesidir. Buradaki gezimizin bitimiyle 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığı’na seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberlerimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul’a uçuş ve turumuzun sonu.


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x