ERHAN ALTUNAY İLE HATAY - TARSUS TURU
MEDENİYETLER BEŞİĞİ ''HATAY'' Gezilecek Yerler: Hatay - Tarsus - Adana Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları ile Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
1599.00 TL / Kişi Başı

ERHAN ALTUNAY İLE HATAY - TARSUS TURU Hakkında Genel Bilgiler

ERHAN ALTUNAY

İstanbul doğumlu olan Erhan Altunay, Orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş ve Marmara Üniversitesi’nde, İngilizce İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, Manderbrot Kümesi, Quantum Fiziği ve Fraktal Geometri üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir.
Altunay; mitoloji, psikoloji ve sembolizm üzerine uzun yıllar detaylı çalışmalarda bulunmuş ve tarot sembolizmi, mitoloji, kuantum ve Latin Dili üzerine pek çok eğitim vermiştir. Kadim sembolizm ile kişisel gelişim konularını birleştirerek oluşturduğu çeşitli formatlardaki eğitimlerine devam etmektedir.
Erhan Altunay bunların yanı sıra radyo ve TV için programlar hazırlayıp sunmakta; Andanta, Jazz Dergisi gibi yayınlarla birlikte hermetics.org, derki.com gibi elektronik sitelere de yazmayı sürdürmektedir.
Paganizm üzerine yayın aşamasında bir kitabı bulunan Erhan Altunay, halen farklı kitap projeleri üzerinde çalışmaktadır.

HATAY

Hatay her şeyden önce bir karşılıklı anlayış ve hoşgörü şehri.Çok dilli ,çok dinli ,çok kültürlü .Aynı zamanda ‘’en’’lerin ve ‘’ilk’’lerin şehri.Anadolunun ilk camisi,dünyanın ilk mağara kilisesi,dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi ve yine dünyanın en uzun kumsalları listesinde yer alan Samandağ plajı burada . Arap, Türk, Nusayri, Ermeni, Yahudi kültürlerinin birbirlerini etkilemesiyle ortaya muhteşem bir mutfak çıkmış.  Halklar, kültürler, inançlar mozaiğinin oluşturduğu Hatay’ı keşfetme zamanı.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL / HATAY

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 04:00’de buluşma . Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 2136 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:25’de Hatay’a hareket. Varış sonrası ilk olarak grubumuz için hazırlanmış kahvaltımızı alacağız. ( EXTRA ) Kahvaltı sonrası Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesini ziyaret edeceğiz.Gezimiz sonrasında Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini göreceğiz. Sonrasında öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Antakya mutfağından özel ve yerel tatlarla buluşuyor, ünü ülke sınırlarını aşmış olan lezzetli Antakya yemeklerini tadıyoruz. Öğle yemeği sonrası Antakya’nın gizemli dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Asi (Orontes) Nehri, Atatürk Anıtı, Valilik Konağı, Eski Kız Lisesi, Hatay Meclis Binası, tarihi konaklar gezeceğimiz göreceğimiz yerler arasındadır. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi. Üç semavi dine ait ibadethanelerin bir arada bulunduğu tarihi Antakya sokaklarını kapsayan gezimizin ardından; baharatçılar, künefeciler ve kuyumcuların bulunduğu tarihi Uzun Çarşı’da serbest zaman veriyoruz.  Dileyen misafirlerimiz, çarşıya açılan minik bir meydanda, ulu bir çınar gölgesinde oturup, köz ateşinde pişirilmiş olan künefelerimizi yiyoruz. Keyifli geçen günümüzün ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve yazarımızın düzenleyeceği seminere katılıyoruz.


2. Gün: HATAY ( VAKIFLI – HIDIRBEY – SAMANDAĞ – HARBİYE )

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Osmanlı İmparatorluğu öncesinden bugüne yüzlerce yıl Ermenilere ev sahipliği yapmış Vakıflı köyüne hareket ediyoruz.Ziyaretimiz sonrası Hıdırbey köyündeki Musa Ağacı’nı görerek 14 km. lik sahiliyle ünlü Samandağ’a geçiyoruz.. Kenti tehdit eden sel sularını önlemek amacıyla bin kişilik esir ordusu tarafından 10 yıl boyunca delinerek açılmış olan ve mühendislik harikası Titus Tüneli’ne  göreceğiz.Ziyaretlerimiz sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelaleleri’ni göreceğiz.Alışveriş ( ipek, defne sabunu, defne mamulü ürünler vs. ) için verdiğimiz serbest zamanın ardından, konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve yazarımızın düzenleyeceği seminere katılıyoruz.


3. Gün: HATAY – TARSUS – ADANA - İSTANBUL

Sabah Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirerek bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan  Tarsus’a hareket ediyoruz .Burada bulunan Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir'ın burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağara ziyaretimiz sonrasında, Kleopatra Kapısı ve Nusret Mayın Gemisi'ni görüyoruz.  St. Paul evi ve kuyusunu ziyaret ettikten sonra özellikle taş ve ahşap karışımı Osmanlı Evleri'ni görüp, Tarsus Şelalesi'nde çay - kahve molası veriyoruz. Gezilerimiz ardından, Adana Havaalanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’na ait saat 22.40’da kalkacak uçak ile  İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu .Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşmek dileğiyle…


Birde Bu Turlara Bakın

SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
1 GECE 2 GÜN 25.01.2019
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
699.00 TL Kişi Başı

Mevlana ve Şems'in topraklarına eşsiz bir yolculuk

İncele / Satın Al
EROL MÜTERCİMLER İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU
3 GECE 4 GÜN 31.01.2019
EROL MÜTERCİMLER İLE KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU
899.00 Kişi Başı

KUTSAL TOPRAKLAR KUDÜS TURU

İncele / Satın Al
ERHAN ALTUNAY İLE HATAY - TARSUS TURU
2 Gece 3 Gün 01.02.2019
ERHAN ALTUNAY İLE HATAY - TARSUS TURU
1599.00 TL Kişi Başı

MEDENİYETLER BEŞİĞİ ''HATAY''

İncele / Satın Al
ERHAN ALTUNAY İLE ŞOVALYELERİN İZİNDE KUDÜS TURU
3 Gece 4 Gün 14.02.2019
ERHAN ALTUNAY İLE ŞOVALYELERİN İZİNDE KUDÜS TURU
899.00 Kişi Başı

TAPINAK ŞÖVALYELERİNİN GİZEMLİ TARİHİNE YOLCULUK

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x