Erhan Altunay ile Nikola Tesla'nın İzinde Belgrad Turu
Pegasus Havayolları ile 2 Gece 3 Gün 4 Yıldız Otellerde Konaklamalı Gezilecek Yerler: Karlofça, Novi Sad, Zemun, Avala Kulesi, Tito'nun Mezarı Gün : 2 Gece 3 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları Konaklama : 4 Yıldız Otellerde Vize :

Vizesiz Tur

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Erhan Altunay ile Nikola Tesla'nın İzinde Belgrad Turu Hakkında Genel Bilgiler

ERHAN ALTUNAY

İstanbul doğumlu olan Erhan Altunay, Orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiş ve Marmara Üniversitesi’nde, İngilizce İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, Manderbrot Kümesi, Quantum Fiziği ve Fraktal Geometri üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir.

Altunay; mitoloji, psikoloji ve sembolizm üzerine uzun yıllar detaylı çalışmalarda bulunmuş ve tarot sembolizmi, mitoloji, kuantum ve Latin Dili üzerine pek çok eğitim vermiştir. Kadim sembolizm ile kişisel gelişim konularını birleştirerek oluşturduğu çeşitli formatlardaki eğitimlerine devam etmektedir.

Erhan Altunay bunların yanı sıra radyo ve TV için programlar hazırlayıp sunmakta; Andanta, Jazz Dergisi gibi yayınlarla birlikte hermetics.org, derki.com gibi elektronik sitelere de yazmayı sürdürmektedir.

 

Tur Programı


1.GÜN      İSTANBUL– BELGRAD

Gezimizin ilk günü,Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali Hitittour kontuarında saat 12:00'da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile saat 15:10'da Belgrad’a uçuş.. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Belgrad şehir gezisi başlıyor.Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazereviç Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için mola veriyoruz.(Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Nikola TeslaRestaurant’taki yemeğimize katılabilirler.) Yemeğin bitiminde NikolaTesla Müzesine gidiyoruz.Yaşadığı dönemde hakkı verilmemiş olan bu bilim adamını, neler yaptığını ve icatlarını demolar ile görme şansını bulacağınız nefis bir müze turunun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Sırp gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)

2.GÜN       BELGRAD ( Karlofça- Novi Sad ) ( 60 € )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz extraolarak düzenlenecek Karlofça-Novi Sadturumuza katılabilirler. Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Antlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Antlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden görünen muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek bitiminde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

3.GÜN      ( Zemun-Avala Kulesi-Tito’nun Mezarı ) (50 € )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecekZemun-Avala Kulesi-Tito'nun Mezarı turumuza katılabilirler. Bu turumuz sırasında ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında kenti tanıyacaksınız. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz. 203 metre yükseklikte tabanı eşkenar üçgen şeklinde "üçayak" üzerinde planlanan kule için "Sırp tripodu" da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan birkaç kuleden bir tanesidir. Buradaki gezimizin bitimiyle 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığı’na seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı JosipBrozTito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Rehberlerimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile saat 20:10 da   İstanbul’auçuş ve turumuzun sonu.

Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x