DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 2
İZMİR HAREKETLİ Gezilecek Yerler: Kars-Çıldır Gölü-Sarıkamış-Erzurum Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Doğu Ekspresi ile Gidiş - Uçakla Dönüş Konaklama : 1 Gece Trende 3 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
2099.00 TL / Kişi Başı

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 2 Hakkında Genel Bilgiler

DOĞU EKSPRESİ İLE GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR KARS'A DOĞRU MASALSI BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ.

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - ANKARA - KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ

Gezimizin ilk günü Değerli misafirlerimizle sabah 09:00'da buluşarak başlıyoruz. Yaklaşık 7 Saat süren seyahatimizin 16:00 civarında sona ermesini takiben, tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 17:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD DOĞU ESPRESİ NDE bize özel vagonlarımıza yerleşiyor ve 17:55’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama DOĞU EKSPRESİNDE.


2. Gün: KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ - ERZURUM

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Dünyanın en iyi 10 tren rotasından biri olarak gösterilen DOĞU EKSPRESİ'NDE masalsı bir yolculuk yaşayacaksınız.Saat 15:30’da Erzurum istasyonuna varış. Tren yolculuğumuzu burada sonlandırıyoruz.Erzurum tren garında bizleri bekleyen aracımızla şehir merkezine gidiyoruz. Akşam yemeğimizde meşhur Cağ kebabı yiyoruz. Ardından Erzurum’da ki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Erzurum’da ki otelimizde.


3. Gün: ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Erzurum turumuz başlıyor. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir yemeğin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın arından otelimize yerleşme. Konaklama Kars’ta ki otelimizde.


4. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek yemekli Kafkas Gecesi turumuza katılabilirler.


5. Gün: KARS MERKEZ TURU - İZMİR

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Ardından İzmir uçuşumuz için Kars havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
3 Gece 4 Gün 28.10.2021
EROL MÜTERCİMLER İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR
490.00 Kişi Başı

CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x