DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR ''KARS'' Gezilecek Yerler: Kars-Çıldır Gölü - Sarıkamış - Erzurum Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Doğu Ekspresi ile Gidiş - Uçakla Dönüş Konaklama : 1 Gece Trende 3 Gece Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU Hakkında Genel Bilgiler

DOĞU EKSPRESİNİN YATAKLI VAGONLARINDA GÜNEŞİN DOĞDUĞU ŞEHİR KARS'A DOĞRU UNUTULMAZ BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - ANKARA - KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ

Kalkış Noktaları :

07:00 - Beylikdüzü Migros
08:00 - İncirli Metrobüs Boyner Önü
08:30 - Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
09:30 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Değerli misafirlerimizle, belirtilen noktalarda buluşmanın ardından Hitit Tour otobüs içi ikramları eşliğinde,Pendik Garına ulaşıyoruz.Saat 12:20'de yüksek hızlı tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 16:15 civarında sona ermesini takiben, akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 17:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi nde yataklı veya kuşetli vagonlarımıza yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Doğu Ekspresinde.


2. Gün: KARS SEYAHATİ DOĞU EKSPRESİ

Gün boyunca Doğu Ekspresi Treninde geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Dileyen misafirlerimiz Erzurum'da meşhur Cağ Kebabı sipariş edip trende yiyebilirler. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak akşam yemeğimizi alacağımız yerel restoranta hareket.Yemek sonrası konaklama otelimizde.


3. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak akşam yemeğimizi alacağımız yerel restoranta hareket.Yemek sonrası konaklama otelimizde.


4. Gün: KARS MERKEZ TURU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Merkez ‘de yapacağımız gezimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Reherimizin belirleyeceği saatte lobide buluşuyoruz ve akşam yemeğimizi alacağımız yerel restoranta geçiyoruz. Müzikli geçen gecenin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: SARIKAMIŞ - ERZURUM - İSTANBUL

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılarak Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Erzurum şehir merkezine hareket ediyoruz.Burada yapacağımız panoramik turun ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına hareket. Varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

KARADENİZ TURU
5 GECE KONAKLAMA 05.06.2020
KARADENİZ TURU
1499.00 TL Kişi Başı

YEŞİLLER DİYARINA YOLCULUK

İncele / Satın Al
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 1
4 GECE 5 GÜN
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x