Sofya - Belgrad Turu
KONTENJAN DOLMUŞTUR Gezilecek Yerler: Belgrad, Sofya, Plovdiv, Novi Sad, Karlofça Gün : 4 Gece 5 Gün Ulaşım : Otobüs Konaklama : 4 Yıldızlı Oteller Vize :

T.C. Vatandaşları çok girişli Shengen vizesi veya Bulgaristan Vizesi ile seyahat edebilirler.

Yeşil Pasaport sahipleri tura vizesiz katılabilirler.

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Sofya - Belgrad Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - PLOVDİV

 

  • Kadıköy      : 22:30 Kadıköy evlendirme dairesi önü
  • Mecidiyeköy: 23:00 Mecidiyeköy TrumpTower önü
  • Bakırköy     : 23:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü

 

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru  yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Sabah saatlerinde Plovdiv şehrine varıyoruz.

 

(İstanbul -Plovdiv - 420 km- 5 – 6 saat) (Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir).


2. Gün: PLOVDİV - SOYFA

Kahvaltı molasının ardından Filibe şehir turumuza başlıyoruz. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Gezi  sonunda Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz.

(Sofya-Plovdiv 140 km- 2 buçuk saat)

Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Rehberimiz Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek ve yaşadığı yerleri görerek anılara ortak olacağız.

Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz.İsteyen misafirlerimiz şehir merkezinde kalıp Sofya’nın tadını çıkartabilirler.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Bulgar gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)


3. Gün: BELGRAD

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Niş güzergâhını takip ederek Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.  

(Sofya– Belgrad 400 km –4 saat 30 dakika)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

Varışımızla birlikte Belgrad şehir gezisi başlıyor. Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Sırp gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)


4. Gün: BELGRAD - KARLOFÇA - NOVİ SAD ) (60 Euro - Öğle Yemekli )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

 

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Karlofça-Novi Sad turumuza katılabilirler. ( 60 Euro )

 

Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapelini de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoran da alıyoruz. Yemek bitiminde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


5. Gün: BELGRAD - SOFYA - İSTANBUL

Sabah erken uyandırma ve kahvaltının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Dönüş yolunda gerekli molalar vererek Niş – Sofya –Plovdiv üzerinden İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


Birde Bu Turlara Bakın

E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x