OTOBÜS İLE ROMANYA TURU 2019
Lüks Otobüs İle 2019 Hareketli 4* Oda Kahvaltı Otel Konaklaması Gezilecek Yerler: Bükreş, Sınia, Bran, Peleş Şatos, Bran Kalesi Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsler İle Konaklama : 4 Yıldızlı Otel'de Oda Kahvaltı Vize :

Yeşil Pasaporta veya Shengen Vizesi

Telefon : 0212 236 5850
149.00 € / Kişi Başı

OTOBÜS İLE ROMANYA TURU 2019 Hakkında Genel Bilgiler

Romanya Cumhuriyeti, Orta Avrupa'nın güney doğusunda, Balkan Yarımadası'nın kuzeyinde bulunan bir ülke. Ülke kuzeyde ve kuzeydoğuda Ukrayna, kuzeydoğuda Moldova, kuzeybatıda Macaristan, güneybatıda Sırbistan, güneyde Bulgaristan ile komşudur. Ayrıca ülkenin doğuda Karadeniz'e kıyısı vardır Romanya'nın, Orta ve Doğu Avrupa arasında bir geçiş noktasında bulunması kültürüne de yansımıştır. Ülkede hem Balkan hem Avrupa hem de komşu ülkelerin kültürlerinin bir karmaşası vardır. Ülke kültürü son yıllarda özellikle Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde Batı Kültürü'nden oldukça etkilenmiştir. Ülkenin çeşitli yerlerinde Rumen Kültürüne bağlı değişik alt kültürler bulunmaktadır. Ülkenin kuzeybatısında Macar Kültürü, güneye doğru Bulgar Kültürü, güney batıda ise Sırp Kültürü ülke kültürünü oldukça etkilemiştir. Avrupa'nın en yüksek Roman oranına (%3,25) sahip Romanya'nın kültüründe, Çingene kültürü de önemli bir yere sahiptir. Romanya’nın bu ilginç ve renkli kültürünü,yöresel ve kaliteli yemeklerini ve de renkli gece hayatını bizimle keşfetmeye ne dersiniz.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL– BÜKREŞ

Beşiktaş: 20.30 Yıldız Camii Önü  

Bakırköy: 21.00 İncirli Plaza Önü

İstanbul'dan çıkışımızı takiben Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve vize işlemleri sonrası Bulgaristan’a giriş. Yolculuğumuz Stara Zagora’yu takiben Veliko Tarnovo üzerinden Rusçuk karayolu takip edilerek devam ediyor.


2. Gün: BÜKREŞ

Sabah saatlerinde Ruscuk'ta restoranımızda kahvaltı molasının ardından, Tuna nehri üzerindeki Dostluk köprüsü üzerinden geçerek Bükreş’e varış. Rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çauşescu tarafından yaptırılan dünyada Pentagon’dan sonra 2.Büyük yönetim binası olan Parlamento sarayını panaromik olarak geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Romen gecesine (30 € ) katılabilirler.


3. Gün: BÜKREŞ ( SİNAİA, BRAN,) ( DRAKULA\\\'NIN ŞATOSU VE PELEŞ ŞATOSU )(BRAŞOV)

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Transilvanya turumuza katılabilirler. (45 €)

Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz. Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosunu ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Fotoğraf molası ve yemek molası sonrası tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş'deki otelimize varış ve konaklama.


4. Gün: BÜKREŞ-İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a hareket. Geliş yolumuzu takiben İstanbul’a dönüş. Akşam saatlerinde İstanbula varış, ardından bir başka Hitit Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma. (Otobüs indirme noktaları Bakırköy, Beşiktaş ve Kadıköy’dür)


Birde Bu Turlara Bakın

ROMANYA - BULGARİSTAN  TURU
3 GECE 4 GÜN 29.08.2019
ROMANYA - BULGARİSTAN TURU
149.00 Kişi Başı

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x