BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
1 Gece Konaklamalı Bağ Bozumu Turu Gezilecek Yerler: BOZCAADA-ASSOS-ZEUS ALTARI-ADATEPE KÖYÜ Gün : 1 Gece 2 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsle Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
2250.00 TL / Kişi Başı

BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

Festival genel tanıtımı
Kaçıranların çok üzüleceği bozcaada bağbozumu festivali, her sene renkli görüntülere evsahipliği yapar. Farklı bir havada geçen ve panayır alanına dönüşen etkinlik, her sene Eylül ayından tekrar eder. Bir yıllık meşakkatli bir çalışmanın karşılığının özel kutlamalarla alındığı sayılı günlerde; çeşitli konserler, tadım aktiviteleri, yarışmalar ve satış tezgahları adanın nostaljik sokaklarına kurulur. Üzüm güzelinin de seçildiği Bozcaada bağbozumu günleri, eğlenceli olduğu kadar da kalabalık bir katılımcıyla gerçekleştirilir.Bütün bir yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen ve yeni bir döneme merhaba diyenleri ağırlayan festival hersene yerli ve yabancı misafirlerini ağırlar. İşçilerin ve misafirlerin birlikte traktörlere binerek bağlara gittiği etkinlik kapsamında, hasat zamanı elbirliğiyle keyifli ve eğlenceli bir şekilde tamamlanır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL-BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ – ÜZÜM BAĞLARI – BOZCAADA KALESİ – GÜN BATIMI

Kadıköy  : 04:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Beşiktaş  : 04:15 Mecidiyeköy TrumpTower önü 
Bakırköy : 04:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü
Beylikdüzü: 05:00 Marmara Park AVM Önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek deneyimli rehberimiz ve ekibimizle birlikte keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Otobüsümüz içerisindeki ikramlarımız eşliğinde Tekirdağ – Ecaabat - Çanakkale güzergâhını takiben Geyikli’ye ulaşıyoruz.

Sabah saatlerinde alacağımız extra kahvaltının ardından Geyikli İskele’den feribotumuza biniyoruz. Doğanın ve huzurun tadını çıkarıyor ve güne başlıyoruz. 40 dakika sürecek olan Feribot yolcuğumuz sonrası Türkiye’nin 3.Büyük adası olan Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Öncelikle bağbozumu için Bağ’a  hareket ediyoruz. Burada Bozcaada’ nın meşhur  ekiplerinin yönlendirmeleri doğrultusunda üzüm topluyor, üzümlerin hangi aşamalardan geçip olgunlaştıkları ve içime hazır hale getirildiği  bağbozumuna özel  bilgi alıyoruz.Ardından adanın sevimli sokaklarında turlayarak, ada hakkında bilgi almaya devam ediyoruz.  Öğleden sonra geçmişi Fenikeliler’e kadar uzanan Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. Sonrasında Bozcaada’ya özgü Çamlıbağ  içeceklerin üretildiği imalathaneye  gidiyor orada üzümün son aşamaya kadar oluşumu hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Wine House’da tadımları yapıp keyifle zaman geçiriyoruz. Turumuzun bitiminde festival alanına varıyoruz. Festival alanında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında adaya özgü ürünlerin satıldığı bir mağazadan  alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Akşam festival alanında sizlere serbest zaman vererek doyasıya bir eğlencenin tadını çıkarıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup feibot ile Geyikli’ ye hareket ediyoruz ve burada bizi bekleyen aracımıza binerek konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.


2. Gün: ASSOS – ASSOS LİMAN – ADATEPE KÖYÜ – ZEUS ALTARI - YEŞİLYURT KÖYÜ

Otelimizde aldığımız açık büfe Sabah Kahvaltısı sonrası Assos’a geçiyoruz. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo'nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos'ta, Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burçlar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su sarnıçları, Tarihi Behramkale Köprüsü'nü geziyoruz. Dönüşte Assos Limani'na geçerek fotoğraf molası ardından Sinema filmleri "Devlerin Öcü, Kuyucaklı Yusuf ve İpekçe", "Yılan Hikayesi ve Karadağlar" gibi televizyon dizileri adını duyurmuş tipik bir Ege köyü olan Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Taş evleriyle ünlü köyün meydandaki şirin köy kahvesinde yorgunluk molasının ardından köyü turlayıp Çanakkale il sınırları içerisinde bulunan Zeus Altarına çıkıyoruz. Zeus Altarı’nın mitolojik efsanesini rehberimizden dinledikten sonra Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarında manzaranın tadını doya doya çıkarıp fotoğraf çekebilirsiniz. Zeus altarı gezimiz sonrası Türkiye'nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Burada müzenin kurucusu değerli öğretmenimizden Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alışverişinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki Hitit Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 21.06.2023
GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
7250.00 TL Kişi Başı

MASALSI BİR YOLCULUK

İncele / Satın Al
BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
1 Gece 2 Gün 02.09.2023
BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
2250.00 TL Kişi Başı

1 Gece Konaklamalı Bağ Bozumu Turu

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x