BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
1 Gece Konaklamalı Bağ Bozumu Turu Gezilecek Yerler: BOZCAADA-ASSOS-ZEUS ALTARI-ADATEPE KÖYÜ Gün : 1 Gece 2 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsle Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

Festival genel tanıtımı
Kaçıranların çok üzüleceği bozcaada bağbozumu festivali, her sene renkli görüntülere evsahipliği yapar. Farklı bir havada geçen ve panayır alanına dönüşen etkinlik, her sene Eylül ayından tekrar eder. Bir yıllık meşakkatli bir çalışmanın karşılığının özel kutlamalarla alındığı sayılı günlerde; çeşitli konserler, tadım aktiviteleri, yarışmalar ve satış tezgahları adanın nostaljik sokaklarına kurulur. Üzüm güzelinin de seçildiği Bozcaada bağbozumu günleri, eğlenceli olduğu kadar da kalabalık bir katılımcıyla gerçekleştirilir.Bütün bir yılın yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen ve yeni bir döneme merhaba diyenleri ağırlayan festival hersene yerli ve yabancı misafirlerini ağırlar. İşçilerin ve misafirlerin birlikte traktörlere binerek bağlara gittiği etkinlik kapsamında, hasat zamanı elbirliğiyle keyifli ve eğlenceli bir şekilde tamamlanır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – BOZCAADA OTOBÜS YOLCULUĞU

Kadıköy  : 04:00 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Beşiktaş  : 04:15 Mecidiyeköy TrumpTower önü 
Bakırköy : 04:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü
Beylikdüzü: 05:00 Marmara Park AVM Önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek deneyimli rehberimiz ve ekibimizle birlikte keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Otobüsümüz içerisindeki ikramlarımız eşliğinde Tekirdağ – Ecaabat - Çanakkale güzergahını takiben Geyikli’ye ulaşıyoruz.


2. Gün: BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ – ÜZÜM BAĞLARI – BOZCAADA KALESİ – GÜN BATIMI

Sabah saatlerinde Geyikli İskele’den feribotumuza biniyoruz. Feribotta vereceğimiz Kahvaltı Paketi eşliğinde doğanın ve huzurun tadını çıkarıyor ve güne başlıyoruz. 40 dakika sürecek olan Feribot yolcuğumuz sonrası Türkiye’nin 3.Büyük adası olan Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Öncelikle bağbozumu için Bağ’a  hareket ediyoruz. Burada Bozcaada’ nın meşhur  Çamlıbağ  markasının dördüncü kuşak temsilcisi Haşim Yunatçı ve ekibinin yönlendirmeleri doğrultusunda üzüm topluyor, üzümlerin hangi aşamalardan geçip olgunlaştıkları ve içime hazır hale getirildiği  bağbozumuna özel  bilgi alıyoruz.Ardından adanın sevimli sokaklarında turlayarak, ada hakkında bilgi almaya devam ediyoruz.  Öğleden sonra geçmişi Fenikeliler’e kadar uzanan Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. Sonrasında Bozcaada’ya özgü Çamlıbağ  içeceklerin üretildiği imalathaneye  gidiyor orada Haşim Yunatçı’nın sunumuyla üzümün son aşamaya kadar oluşumu hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Tenedion Wine House’da tadımları yapıp keyifle zaman geçiriyoruz. Turumuzun bitiminde festival alanına varıyoruz. Festival alanında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında adaya özgü ürünlerin satıldığı bir mağazadan  alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Akşam festival alanında sizlere serbest zaman vererek doyasıya bir eğlencenin tadını çıkarıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup feibot ile Geyikli’ ye hareket ediyoruz ve burada bizi bekleyen aracımıza binerek konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.


3. Gün: ASSOS – ASSOS LİMAN – ADATEPE KÖYÜ – ZEUS ALTARI- ZEYTİN MÜZESİ – YEŞİLYURT KÖYÜ

Otelimizde aldığımız açıkbüfe Sabah Kahvaltısı sonrası Assos’a geçiyoruz. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo'nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos'ta, Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burçlar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su sarnıçları, Tarihi Behramkale Köprüsü'nü geziyoruz. Dönüşte Assos Limani'na geçerek fotoğraf molası ardından Adatepe eski Yunan Köyü’ne hareket ediyor ve burada köy evleri arasında yapılan geziler sonrası köy meydanında  ve köy kahvelerinde mola veriyoruz. Ardından Zeus Altarı'ndan Ege Denizi'nin muhteşem manzarasını da izledikten sonra Türkiye'nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Burada müzenin kurucusu değerli ögretmenimiz Alibey Kudar'dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alışverişinden sonra Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi gezilerini yapıp İstanbul’a hareket ediyoruz.Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki Hitit Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

KARADENİZ TURU
5 GECE KONAKLAMA 05.06.2020
KARADENİZ TURU
1499.00 TL Kişi Başı

YEŞİLLER DİYARINA YOLCULUK

İncele / Satın Al
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 1
4 GECE 5 GÜN
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x