BOSNA-HERSEK ( JAHORİNA) KAYAK TURU
OLİMPİYAT PİSTLERİNDE KAYAK KEYFİ Gezilecek Yerler: Jahorina - Saraybosna - Mostar - Pocitel Gün : 4 GECE 5 GÜN Ulaşım : Türk Havayolları ile Konaklama : 3* Otellerde Yarım Pansiyon Vize :

VİZESİZ

Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

BOSNA-HERSEK ( JAHORİNA) KAYAK TURU Hakkında Genel Bilgiler

JAHORİNA KAYAK MERKEZİ

Havalimanına 35 KM mesafededir. Buda yaklaşık 40 dk sürmektedir.1984 yılında Saraybosna ve Jahorina dağı 14. KIŞ OLİMPİYATLARINA ev sahipliği yapmış ve hala Balkanların en büyük kayak ve kış turizm merkezidir.Dağın en yüksek zirveleri Ogorjelica, 1916m, Sjendiste 1910m, Kosuta 1907m ve Crni Vrh 1788m rakımlarındadır.Kış sezonunda Jahorina dağında kar kalınğı ortalama 170 gün boyunca 3 metreye kadar yükselmektedir.20 kilometre uzunluğunda mükemmel kayak pistine ve saatte 10,000 kişi taşıma kapsaiteli 9 adet teleferik sistemine sahip Jahorina sizleri eşsiz kayak keyfine davet etmektedir.

Jahorina dağı Ekim ayından başlayarak Mayıs ayına kadar yıllık ortalama 170 gün boyunca kar altındadır. On yıllık ortalama kar yüksekliği 106 cm dir.Kayak Pistleri: Günümüzde 20km üzerindeki kayak pistleri, gelen misafirler 5 asansör ve iki modern telesiyej ile saatte 10.000 kayakçıyı alp disiplini ile ağırlayabilmektedir.

Bölgedeki Kolay Pistler :

Poljice Baby Lift 100 Mt.
Poljice Ski Lift 650 Mt.
Rajska Dolina Ski lift 950 Mt.
Skocine Dvosedeznica 1450 Mt

Bölgedeki Zor Pistler :

Polijice Dvosedeznica 1550 Mt
Ogorjelina 1 1355 Mt
Ogorjelica 2 1250 Mt
Rajka Dolina Ski Lİft 950 Mt

Dört telesiyej ve dört teleskinin hizmet verdiği merkezde ayrıca kayak krosu, kızak, gece kayağı ve yürüyüş için uygun alanlar ile bir kayak okulu ve kayak servisi de bulunuyor.Kayak pistlerinin yakınında ise büfeler, güneşlenme noktaları ve dükkanların bulunmaktadır.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL- SARAYBOSNA

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile panoramik Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti, Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme.Turumuzun ardından 1984 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Jahorina dağına çıkış.Otelimize yerleştikten sonra kayak için serbest zaman.Akşam yemeği ve konaklama Jahorina’da ki otelimizde.


2. Gün: SARAYBOSNA ( Jahorina )

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için tüm günümüz serbest. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: SARAYBOSNA ( Jahorina )

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için tüm günümüz serbest. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: SARAYBOSNA ( Jahorina )

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için tüm günümüz serbest. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


5. Gün: SARAYBOSNA - İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için tüm günümüz serbest.

Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından bir başka Hitit tour  organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşma.

 


Birde Bu Turlara Bakın

UZUN BALKAN TURU ( Otobüslü )
7 GECE 8 GÜN 10.08.2019
UZUN BALKAN TURU ( Otobüslü )
349.00 Kişi Başı

KURBAN BAYRAMI ÖZEL BAŞTANBAŞA BALKANLAR

İncele / Satın Al
Yeşil Pasaporta Vizesiz
OTOBÜSLÜ - BULGARİSTAN SOFYA - FİLİBE  TURU
1 Gece 2 Gün 11.08.2019
OTOBÜSLÜ - BULGARİSTAN SOFYA - FİLİBE TURU
79.00 Kişi Başı

KOMŞU'DA KISA BİR MOLA.

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x