KUZEY EGE ve KAZ DAĞLARI TURU
TÜRKİYE'NİN AKCİĞERİ KAZDAĞLARI Gezilecek Yerler: AYVALIK-SARIMSAKLI-CUNDA ADASI-ŞEYTAN SOFRASI-KÜÇÜKKÖY-ŞAHİNDERE KANYONU-ZEYTİNLİ-ADATEPE KÖYÜ Gün : 1 Gece 2 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsle Konaklama : 4 Yıldızlı Otelde Yarım Pansiyon Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

KUZEY EGE ve KAZ DAĞLARI TURU Hakkında Genel Bilgiler

Eski Rum evlerinin süslediği dar sokaklar, tarihi kiliseler, Ege Denizi’ne inci gibi dağılmış 22 ada,  enfes mi enfes kendine münhasır mutfak, sahil boyu sıralanmış balıkçılar,fıstık çamıyla ünlü Kozak Yaylası, dünyaca ünlü zeytin yağı ve zeytini, cennet plajları, tertemiz denizi, muhteşem sualtı… Anlatmakla bitmez Ege’nin göz bebeği Ayvalık. En iyisi siz Hitit Tour'la keşfedin...

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL
23.55 - Beylikdüzü 5 M Migros Önü
00.30 - İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü
00.59- Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
01.30- Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı
 
Belirtilen Saatlerde ve hareket Noktalarında Buluştuktan Sonra, güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberimiz eşliğinde siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz Kuzey Ege ve Kaz Dağları Turumuza başlıyoruz. Eskihisar-Bursa üzerinden Ayvalık’a doğru yolculuğumuz devam ediyor.
 
Mola: Osmangazi Oksijen Tesisleri, 
Susurluk Outlet Tesisleri

2. Gün: AYVALIK - ŞEYTAN SOFASI - CUNDA ADASI - KÜÇÜKKÖY

Sabah saatlerinde Ege’nin meşhur sahil bölgesi Ayvalık’a varıyoruz. Varışımızla birlikte ismi Ayvalıkla özleşmiş Ayvalık tostu yiyeceğimiz restoranta varıyoruz.( ekstra ) Kahvaltı molasının ardından turumuza başlıyoruz. Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip, Kapıları, alınlıklar, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp, çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Daha sonra Şeytan Sofrası, Çınarlı Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Şeytan Sofrası: Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer, demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Molamızın ardından eski bir Rum köyü olan Cunda adasına hareket ediyoruz, burada öğlen yemeği için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğle Yemeği sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Küçükköy’e doğru yola çıkıyoruz. Eski ismi Yeniçarohori olan sanat köyüne ulaşıyoruz. Yeniçerilerin yeri anlamına gelen Yeniçarohori de Osmanlı Dönemi’nde Midilli adasının alınması sonrası 1400’lerde çıkan isyanları bastırmak için yeniçerilerin geçici bir süreyle buraya yerleştirilmesi sonucu Rumlar tarafından koyulmuş bir isim. Zamanla Rumların yaşamaya başladığı Yeniçarohori, mübadele zamanı yapılan değişimle bir Boşnak köyüne dönüşmüş. Bu şirin köyde gezerken kendinizi Bosna’nın bir köyünde geziyor gibi hissedeceksiniz. Turumuzun bitiminde konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda veya Serbest Olarak alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak alınacaktır.(Fiyata Dahildir.)
Konaklama: Edremit- 4* Otel


3. Gün: ZEYTİNLİ KÖYÜ-HASAN BOĞULDU-ŞAHİNDERE KANYONU-ADATEPE KÖYÜ-ZEUS ALTARI

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’na doğru hareket ediyoruz. ilk olarak Kazdağı’nın eteklerinde Yörük köyü Zeytinli ’nin içerisinden Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu ’ya varıyoruz. Hasan Boğuldu ’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Efsaneye göre Hasan`ın sevdası uğruna bir tuz çuvalıyla zirveye tırmanırken, boğularak hayatını kaybettiği Hasan Boğuldu Göleti`ni gezdikten sonra Kazdağları Köylü Pazarı`nda  serbest zaman veriyoruz. Buradan alışveriş yaparak siz de evinize doğal ve organik ürünler götürebilirsiniz. Ardından Sütüven Şelalesi`ne ulaşarak soğuk suların döküldüğü eşsiz manzarayı fotoğraflıyoruz.
Turumuzda diğer durağımız Şahindere Kanyonu. Kanyonda 100 metre mesafede 3 ayrı gölet bulunmaktadır. Yürüyerek yapacağımız turun ardından bölgenin soğuk taş baskı yapan tek zeytinyağı fabrikasına varıyoruz. Fabrikada en eski yöntemlerle zeytinyağı yapılışı hakkında bilgi sahibi olup alışveriş molası veriyoruz. Bölgede yaşayan Türkmenlerin kültürünü yansıtan Güre Sarıkız müzesini dolaşıp öğlen yemeği için Altınoluk ’a varıyoruz. Yemek sonrası Sinema filmleri "Devlerin Öcü, Kuyucaklı Yusuf ve İpekçe", "Yılan Hikayesi ve Karadağlar" gibi televizyon dizileri adını duyurmuş tipik bir Ege köyü olan Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Taş evleriyle ünlü köyün meydandaki şirin köy kahvesinde yorgunluk molasının ardından köyü turlayıp Çanakkale il sınırları içerisinde bulunan Zeus Altarına çıkıyoruz. Zeus Altarı’nın mitolojik efsanesini rehberimizden dinledikten sonra Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarında manzaranın tadını doya doya çıkarıp fotoğraf çekebilirsiniz. Zeus altarı gezimiz sonrası rehberimizin belirlediği Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Çanakkale-Tekirdağ güzergâhından İstanbul’a doğru yol alıyoruz. Tekirdağ’da vereceğimiz molamızın ardından siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile Beylikdüzü,Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy kalkış noktalarımıza bırakıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak alınacaktır. (Fiyata dahildir.) 
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda veya Serbest Zaman Olarak alınacaktır. (Ekstra)
Aksam Yemeği: Tesiste Serbest (Ekstra)


Birde Bu Turlara Bakın

GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN 21.06.2023
GÜNEY EKSPRESİ İLE ANADOLU TURU
7250.00 TL Kişi Başı

MASALSI BİR YOLCULUK

İncele / Satın Al
BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
1 Gece 2 Gün 02.09.2023
BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU
2250.00 TL Kişi Başı

1 Gece Konaklamalı Bağ Bozumu Turu

İncele / Satın Al
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
1 GECE 2 GÜN
SALDA GÖLÜ - LAVANTA BAHÇELERİ - SARDES TURU
Kişi Başı

TÜRKİYE'NİN MALDİVLER'İ SALDA

İncele / Satın Al
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
4 GECE 5 GÜN
VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU
Kişi Başı

VAN-TATVAN-ERÇİŞ-AKTAMAR ADASI-HARABE ŞEHİR-MURADİYE ŞELALESİ

İncele / Satın Al
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x