AYVALIK-CUNDA ADASI TURU
KUZEY EGE'NİN KALBİ ''AYVALIK'' Gezilecek Yerler: AYVALIK -ŞEYTAN SOFRASI -CUNDA ADASI - ZEYTİN YAĞ MÜZESİ - KAZ DAĞLARI – ADATEPE ZEUS ALTARI Gün : 1 Gece 2 Gün Ulaşım : Lüks Otobüsle Konaklama : 3 Yıldızlı Otelde Yarım Pansiyon Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

AYVALIK-CUNDA ADASI TURU Hakkında Genel Bilgiler

Eski Rum evlerinin süslediği dar sokaklar, tarihi kiliseler, Ege Denizi’ne inci gibi dağılmış 22 ada,  enfes mi enfes kendine münhasır mutfak, sahil boyu sıralanmış balıkçılar,fıstık çamıyla ünlü Kozak Yaylası, dünyaca ünlü zeytin yağı ve zeytini, cennet plajları, tertemiz denizi, muhteşem sualtı… Anlatmakla bitmez Ege’nin göz bebeği Ayvalık. En iyisi siz Hitit Tour'la keşfedin...

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – AYVALIK

22:00 -- Beylikdüzü Migros
22:15 -- Avcılar İnsa Lisesi Önü (Metrobüs Durağı)
22:30 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
23:00 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
23:30 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 

Belirtilen noktalardan hareket ile otobüs içi ikramları eşliğinde Eskihisar-Bursa üzerinden Ayvalık’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: AYVALIK -ŞEYTAN SOFRASI -CUNDA ADASI

Sabah erken saatlerde yol güzergahımızda alacağımız kahvaltımızın ( ekstra ) ardından Ayvalık gezimize başlıyoruz. Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip, Kapıları, alınlıklar, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp, çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Daha sonra Şeytan Sofrası, Çınarlı Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Şeytan Sofrası: Çamlık Orman Kampının yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer, demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Molamızın ardından eski bir Rum köyü olan Cunda adasına hareket ediyoruz, burada öğlen yemeği için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğlen Yemeği sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz gece ekstra olarak düzenleyeceğimiz Cunda Adası eğlence turuna katılabilirler.


3. Gün: ZEYTİN YAĞ MÜZESİ - KAZ DAĞLARI – ADATEPE ZEUS ALTARI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Kaz dağlarına hareket ediyoruz. Türkiye’de bir ilk ve özel olan Zeytinyağı Fabrika Müzesini gezip içeride özel anlatımları ile Zeytinin nasıl işlendiğini ve yağ üretimini keyifle dinliyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz müze dükkânından taze zeytin, zeytinyağı, doğal sabun ve özgün olarak tasarlanmış çeşitli mutfak aksesuarları ve kitaplar alabilir, Adatepe Mutfak’ta çay ve kahve çeşitleri, soğuk ve taze meyve sularını tadabilirler. Serbest öğlen yemeği molamız sonrasında,  Eski bir Yunan köyü olan Adatepe köyünü görüp Zeus Altarını ziyaret ediyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarında manzaranın tadını doya doya çıkarıp fotoğraf çekebilirsiniz. Zeus altarı gezimiz sonrası rehberimizin belirlediği Serbest zamanımızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Çanakkale-Tekirdağ güzergâhından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor, Tekirdağ’da vereceğimiz molamızın ardından siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy kalkış noktalarımıza bırakıyoruz.


Birde Bu Turlara Bakın

KARADENİZ TURU
5 GECE KONAKLAMA 29.08.2020
KARADENİZ TURU
1599.00 TL Kişi Başı

YEŞİLLER DİYARINA YOLCULUK

İncele / Satın Al
GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ İLE DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA TURU
3 GECE 4 GÜN 03.09.2020
TURUMUZ GERÇEKLEŞTİ
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU 1
4 GECE 5 GÜN
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x