AHMET TURGUT İLE KUDÜS-MESCİDİ AKSA TURU ( MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL )
Kudüs Turu Gezilecek Yerler: Yafa - Tel Aviv - Kudüs - Ölü Deniz Lut Gölü - Hz.Musa Kabri - Sion Tepesi - Kubbet-üs Sahra - Mescid-i Aksa - Jericho Eriha . Filistin - Beytüllahim Bethlehem Gün : 4 Ulaşım : Atlas Global Havayolları ile Konaklama : 4 Vize : Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

AHMET TURGUT İLE KUDÜS-MESCİDİ AKSA TURU ( MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL ) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı


AHMET TURGUT İLE KUDÜS MESCİD – İ AKSA TURU

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL

12 NİSAN 2018 HAREKETLİ

ATLAS GLOBAL HY İLE 4 GECE 5 GÜN

YAFA - TEL AVİV KUDÜS ÖLÜ DENİZ LUT GÖLÜ HZ.MUSA KABRİ SION TEPESİ KUBBET - ÜS SAHRA

MESCİD - İ AKSA JERICHO ERIHA FİLİSTİN BEYTÜLLAHİM BETHLEHEM

 

1.GÜN - 12 NİSAN PERŞEMBE / İSTANBUL - TEL AVİV - KUDÜS

18:00

İstanbul Atatürk Havalanı Hitit Tour acenta kontuarında yetkililer ve rehberimizle buluşma .

20:50

İşlemler sonrası Atlas Global Hava Yolları KK 1220 sayılı uçuşu ile Tel Aviv (TLV) Ben Gurion Uluslararası Havaalanı’na hareket .İki saat on beş dakikalık uçuş sonrası 21:30 ‘da Tel Aviv’e varış .Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kudüs’e hareket .Konaklama otelimizde .

2.GÜN - 13 NİSAN CUMA / KUDÜS – ZEYTİN DAĞI

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid - i Aksa’ya gidiş dönüş . Açık büfe kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Kudüs şehir turumuza başlıyoruz. Dini ziyaretlere uygun kapalı giyisilerle ve rahat yürüyüş ayakkabıları ile başlayacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında İslam, Musevilik ve Hristiyanlık dinlerinde önemi bir yere sahip Zeytin Dağı ,Rabiatül Adeviyye ‘nin (r.a) kabri ve Selman-ı Farisi’nin kabrini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimiz sonrası tarihi Kudüs surlarından giriş yaparak sırasıyla Via Dolorosa – Çile Yolu ,Peygamberimiz Hz.Muhammed’in(s.a.v) Miraç’ta göğe yükseldiği Muallak taşının etrafına yapılan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbet-üs Sahra’yı ziyaret edeceğiz.Sonrasında yine Mescid-i Aksa külliyesinin içinde yer alan Mervan Mescidi ve Burak Mescidini ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Cuma namazı için serbest zaman .Cuma namazı sonrası göreceğimiz yerler arasında Hz.İsa’nın defnolunduğuna inanılan Kutsal Kabir Kilisesi ,Hz.Ömer Mescid-i ,Ağlama duvarı bulunmaktadır.Gezilerimiz sonrası konaklama ve akşama yemeği otelimizde .

3.GÜN - 14 NİSAN CUMARTESİ / EL HALİL - ERİHA - LUT GÖLÜ - NABI MUSA

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid - i Aksa’ya gidiş dönüş.Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz.Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında El Halil Camii ve burada bulunan Hz.İbrahim,Hz.Yusuf, Hz.İshak,Hz.Yakup (a.s) ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Ziyaretlerimiz sonrası on bir bin yıllık bir tarihe sahip ve dört yüz yıl Osmanlı yönetiminde kalan Filistin Ulusal Yönetimin Batı Şeria bölümünde bulunan Eriha’ya(Jericho) uğrayacağız. İncil’de Hz.İsa’nın şeytanla imtihanının geçtiği yer olarak inanılan Ayartma Manastırını (Temptation) panoramik olarak görüyoruz. Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu verimli topraklarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası deniz seviyesinden dört yüz metre aşağıda bulunan ve Lut Kavminin helak olduğu ve içinde hiçbir yaşam bulunmayan Lut Gölü – Ölü Deniz’e hareket ediyoruz.Lut gölünün görülmesinin ardından deniz seviyesinden üç yüz metre altında bir Kervansaray içinde bulunan Hz.Musa’nın(a.s) makamını ziyaret edeceğiz.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


 

4.GÜN - 15 NİSAN PAZAR / KUDÜS - YAFA - BEYTÜLLAHİM BETHLEHEM

İsteğe bağlı olarak Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş.Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından geç çıkış işlemleri ile birlikte valizlerimizi yanımıza alıyoruz. Müslüman ,Hristiyan ,Yahudi mahallelerinin birbirine karıştığı sokaklardan geçerek Hz.Davud’un (a.s) kabrinin bulunduğu Sion Tepesini ziyaret edeceğiz.Sonraki durağımız Hz.İsa’nın (a.s) Havarileri ile son yemeğini yediği yer olduğuna inanılan Son Akşam Yemeği Odası .(Canacle)Kudüs’teki gezilerimiz sonrası Filistin Özel İdaresinde yer alan Hz.İsa’nın(a.s) doğduğu Beytüllahim şehrine geçiyoruz.Bizans dönemimde Hz.İsa’nın doğduğu mağaranın üzerine yapılan Beşik Kilisesini gezeceğiz .(Nativity) Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra bir saat uzaklıktaki Yafa şehrine hareket ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Liman Bölgesi ,Neve Tzedek Mahallesi ,Sultan II.Abdulhamit’in tahta çıkışının anısına yapılan Saat Kulesi ve Meydanı,Bahriye Camii,Hamidiye Külliyesi,Mahmudiye Ulu Camii ,Hatachana eski Osmanlı tren istasyonu bulunmaktadır.Turumuz sonrası geç saatlerde alacağımız akşam yemeği ve serbest zamanın ardından sabah saatlerinde olacak uçuşumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

5.GÜN - 16 NİSAN PAZARTESİ / KUDÜS - TEL AVİV (BEN GURİON ) - İSTANBUL

02:30

Havalimanına varış ile birlikte check-in ve valiz teslim işlemlerini gerçekleştirip, uçuş saatimizi bekliyoruz.

07:10

İşlemler sonrası Atlas Global Hava Yolları KK 1221 sayılı uçuşu ile İstanbul Atatürk Havaalanı’na hareket .İki saat on beş dakikalık uçuş sonrası 09:15 ‘de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu .Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşebilmek dileğiyle…

 

Birde Bu Turlara Bakın

AHMET TURGUT İLE İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU
7 GECE 8 GÜN 14.03.2019
AHMET TURGUT İLE İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU
1299.00 Kişi Başı

İSLAM MEDENİYETİNİN İZİNDE FAS - ENDÜLÜS TURU

İncele / Satın Al
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
1 GECE 2 GÜN 15.03.2019
SİNAN YAĞMUR İLE MEVLANA-ŞEMS YOLCULUĞU KONYA TURU
699.00 TL Kişi Başı

Mevlana ve Şems'in topraklarına eşsiz bir yolculuk

İncele / Satın Al
ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU
2 GECE 3 GÜN 15.03.2019
ERHAN ALTUNAY İLE GÖBEKLİTEPE TURU
1799.00 TL Kişi Başı

İNSANLIĞIN EN ESKİ ANITI ''GÖBEKLİTEPE''

İncele / Satın Al
VİZESİZ
SİNAN AKYÜZ İLE  İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE  BOSNA HERSEK TURU
2 Gece 3 Gün 12.04.2019
SİNAN AKYÜZ İLE İNCİR KUŞLARI`NIN İZİNDE BOSNA HERSEK TURU
449.00 Kişi Başı

BALKANLARIN MASUM ÜLKESİ BOSNA HERSEK

İncele / Satın Al
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
x