İşleminiz yapılıyor, lütfen bekleyiniz.

AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
 • kişi/gece 799.00 USD
 • Konaklama 4 Yıldızlı Otelde
 • Gezilecek Yerler TELAVİV-KUDÜS-ELHALİL-ERİHA-LUT GÖLÜ-YAFA
 • Kalkış SABİHA GÖKÇEN
 • Telefon 0212 236 5850
 • SATIN AL

AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU Hakkında Genel Bilgiler

Aşkın Şehidi,Kalbim Kudüs'te kaldı kitaplarının yazarı ve Kurtlar vadisi senaristi Ahmet Turgut'un objektifinden Kudüs'ü 14-17 Aralık tarihlerinde geziyoruz.

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali saat 06:00 ‘da Hitit Tour kontuarında buluşma. Pegasus Havayollarının PC 795 tarifeli uçağı ile saat 08:05’ te Tel Aviv'e uçuş. 2 Saat 15 Dakikalık uçuş sonrasında 09:10’da Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport işlemeleri ve bavullarımızı alıp otobüsümüze binme Kudüs’e hareket (Tel Aviv-Kudüs arası 80 km 1 saat 15 dakika ) otobüs yolculuğu sonrası Kudüs'e geliş ilk olarak. Zeytin Dağı’nda Kudüs'ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi Rabiatül Adeviyye'nin (r.a.) kabrini ziyaret sonrasında Hz. İsa’nın gökyüzüne yükseldiği yer olarak inanılan yerin görülmesi ardından Selman-ı Farisî kabrini ziyaret sonrasında otelimize hareket. Otel odalarına yerleşme otelde açık büfe Akşam yemeği sonrasında dinlenme.


2. Gün: KUDÜS

Sabah kahvaltısından sonra 09.00’da otelden ayrılma Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı'ya geliş. Surlara bitişik Yusifiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs'in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem'in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif'e hareket. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından 12.30-13.45 serbest zaman 13.45’da belirtilen yerde buluşma ve öğle yemeği restoranımıza hareket. Gezimize sırasıyla Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa'nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapını görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında zaman Mescid-i Aksa’ya geri dönüyoruz. 19.40 belirtilen yerde buluşma ve otelimize hareket. 20.00 Akşam yemeği sonrasında dinlenme.


3. Gün: EL HALİL / ERİHA / LUT GÖLÜ

Otel’de alınan 07.30-08.30 sabah kahvaltısından sonra ardından otobüslerimize binip El Halil şehrine hareket. (Kudüs-El Halil arası 32 km 45 dakika) Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret.(dönüş yolunda da uğrayabiliriz) Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim'in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Eriha'ya hareket.(El Halil-Eriha arası 60 km 1 saat 15 dakika) İsrailoğulları'nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinde ilk olarak Limona restorantında Öğle yemeğimizden sonra Ayartma dağı üzerinde bulunan Hişam sarayı ve Kurantul Manastırını görmek ve alışveriş için seyir tepesine hareket. Burada yarım saat alışveriş için serbest zaman sonrasında hareket dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz'e hareket .(Eriha-Lut Gölü arası 10 km 10 dakika) Lut gölünün görülmesi ardından Hz.Musa'nın (a.s.) makamına hareket .(Lut Gölü-Hz.Musa arası 15 km 15 dakika) ziyaret edilmesi sonrasında otelimize hareket. .(Hz.Musa-Otel arası arası 25 km 35 dakika) 18.30-19.30 Akşam yemeği sonrasında otobüslerimize binip Mescid-i Aksa’ya hareket ardından otele dönüş.


4. Gün: PAZAR BEYTLAHM / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesi (milletler kilisesi) ziyaretleri ve serbest zaman . Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15:35’de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası yerel saat ile 19:10 da  İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları Uçak bileti
4 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
Açık büfe sabah kahvaltısı
3 adet Öğle yemeği
3 adet Otelde açık Büfe Akşam yemeği
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Programda belirtilen tüm transferler
Rehberlik hizmetleri
Ahmet Turgut’un Özel anlatımları
İsrail Vize ücreti
Gezi Boyunca Kulaklık Sistemi
Otobüste ikramlar ve Su
Yurt Dışı Çıkış harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
İsteğe bağlı Seyahat Sigortası(20 $)
Son gün Akşam yemeği

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Aralık

  Fiyatlar


  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  14.12.2017799.00 USD799.00 USD 799.00 USD0 - 2 Yaş 75.00 USD
  3 - 6 Yaş 549.00 USD
  7 - 13 Yaş 699.00 USD
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
  Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
  Tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir.
  3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
  Tüm fiyatlarımızda Kdv dâhildir.

  ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda hitittour’un sorumluluğu yoktur.
  Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
  Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
  Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hitittour’da saklıdır.
  Turun iptali durumunda Hitittour iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
  Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hitittour sorumlu tutulamaz.
  Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hitittour’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
  Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine rivayet edip program akışını ona göre dizayn eder.

  BU TUR İLE ALAKALI ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
  İsrail Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
  26 Kasım 2017 Salı gününe kadar Vize için pasaport bilgilerinin içinde olduğu form doldurarak vize başvurusu yapılır. İstenilen bilgileri size gönderilen bilgi formunu doldurup mail ile gönderebilirsiniz. Evrak istenmemektedir.
  Yeşil Pasaportlulara Vize gerekmemektedir. Yeşil Pasaportlulara Fiyattan 15 $ vize ücreti düşülür. (Yeşil pasaportluların son kayıt tarihi 17 Kasım 2017 Cuma)(Yeşil pasaportluların pasaport süresi 6 Ay’dan fazla olmalıdır.)
  İsrail’de Kullanılan para birimi Şekel’dir.
  Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Dolar getirmeniz yeterlidir.

  YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER
  Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
  Kıyafet:
  1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
  İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
  Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
  Pasaport (Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  İsrail Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
  26 Kasım 2017 Salı gününe kadar Vize için pasaport bilgilerinin içinde olduğu form doldurarak vize başvurusu yapılır. İstenilen bilgileri size gönderilen bilgi formunu doldurup mail ile gönderebilirsiniz. Evrak istenmemektedir.
  Yeşil Pasaportlulara Vize gerekmemektedir. Yeşil Pasaportlulara Fiyattan 15 $ vize ücreti düşülür. (Yeşil pasaportluların son kayıt tarihi 17 Kasım 2017 Cuma)(Yeşil pasaportluların pasaport süresi 6 Ay’dan fazla olmalıdır.)
  İsrail’de Kullanılan para birimi Şekel’dir.
  Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Dolar getirmeniz yeterlidir.

  Yorumlar

  Pervin Buyukkolancı
  Tura İzmirden katılmak istiyoruz Gidiş-dönüş Ucak bağlantısını ayarlamak mümkünmüdür.
  31.10.2017

  Yorum Yaz

  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Birde Bu Turlara Bakın

  %30 İndirim
  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
  3 Gece 4 Gün 14.12.2017
  AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU
  1038.70 $
  799.00 $ Kişi Başı

  Kalbim Kudüs`te kaldı kitabının yazarı Ahmet Turgut ile Kudüs Turu

  İnceleSatın Al
  Ünlü Yazar Sinan Yağmur İle G.Antep-Ş.Urfa-Mardin Turu
  2 GECE 3 GÜN 02.02.2018
  2018 ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  3 GECE 4 GÜN 20.04.2018
  2018 ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  299.00 Kişi Başı

  ORHAN KARAVELİ'NİN OBJEKTİFİNDEN ATATÜRK

  İnceleSatın Al
  ÖDÜLLÜ ŞAİR ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE 2018 NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  2 GECE 3 GÜN 20.04.2018
  ÖDÜLLÜ ŞAİR ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE 2018 NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR TURLARI
  249.00 Kişi Başı

  ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ' İLE NAZIM'IN İZİNDE BALKANLAR

  İnceleSatın Al
  -
  E-posta listemize katılın İndirimlerden haberdar olun!
  x