Belgrad Turu Pegasus Hy ile Cumhuriyet Bayramı Özel
Balkanların Parlayan Yıldızı Belgrad Gezilecek Yerler: Belgrad, Novisad, Karlofça,Zemun Gün : 3 Gece 4 Gün Ulaşım : Pegasus Havayolları ile Konaklama : 4 Yıldız Otelde Vize :
  • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
  • Sırbistan için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.
Telefon : 0212 236 5850
/ Kişi Başı

Belgrad Turu Pegasus Hy ile Cumhuriyet Bayramı Özel Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - BELGRAD

Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Belgrad Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 1,5 saatlik bir uçuşla varış noktamız Belgrad. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Belgrad şehir gezisi başlıyor. Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek müzikli Sırp gecesi turumuza katılabilirler.(35 EURO)


2. Gün: BELGRAD ( Karlofça- Novi Sad ) ( 60 Euro- Tam Gün - Öğle Yemekli )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Karlofça-Novi Sad turumuza katılabilirler. 

Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapelini de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoran da alıyoruz. Yemek bitiminde otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


3. Gün: BELGRAD ( Zemun-Avala Kule’si-Tito’nun Mezarı ) (50 Euro - Tam Gün - Öğle Yemekli )

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

İsteyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Zemun-Avala kulesi-Tito'nun Mezarı turumuza katılabilirler.

Bu turumuz sırasında ilk olarak Zemun’a gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur sırasında kenti tanıyacaksınız. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz. 203 m yükseklikte tabanı eşkenar üçgen şeklini "üçayak" üzerinde planlanan kule için "Sırp tripodu" da denmektedir. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan birkaç kuleden bir tanesidir. Buradaki gezimizin bitimiyle 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’ nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turun bitiminde otelimize transfer ve konaklama.


4. Gün: BELGRAD - İSTANBUL

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Birde Bu Turlara Bakın

UZUN BALKAN TURU ( Otobüslü )
7 GECE 8 GÜN 10.08.2019
UZUN BALKAN TURU ( Otobüslü )
349.00 {{L:KişiBaşı}}

KURBAN BAYRAMI ÖZEL BAŞTANBAŞA BALKANLAR

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
Yeşil Pasaporta Vizesiz
OTOBÜSLÜ - BULGARİSTAN SOFYA - FİLİBE  TURU
1 Gece 2 Gün 11.08.2019
OTOBÜSLÜ - BULGARİSTAN SOFYA - FİLİBE TURU
79.00 {{L:KişiBaşı}}

KOMŞU'DA KISA BİR MOLA.

{{L:İncele}} / {{L:SatınAl}}
E-Bulten
Kampanyalardan haberiniz olsun..
x